HOME  |  E-MAIL | Zobacz nasz kanał na YouTube

Rak nie musi boleć
Fundacja im. dr Macieja Hilgiera
PatroniKONKURS ONKOLOGICZNY
Fundacja im. dr Macieja Hilgiera

DIAGNOSTYKA I LECZENIE RAKA PIERSI - OSIĄGNIĘCIA I PERSPEKTYWY ROZWOJU7 sierpnia br., podczas III Letniej Akademii Onkologicznej, zainaugurowano ogólnopolski konkurs onkologiczny dla dziennikarzy, którego współorganizatorami są Polskie Towarzystwo Onkologiczne i Fundacja im. dr Macieja Hilgiera. Patronat nad pierwszą edycją, poświęconą problematyce raka piersi, objęła Federacja Stowarzyszeń "Amazonki".

Celem konkursu jest promowanie i popieranie aktywności dziennikarzy, którzy rozwijają społeczną świadomość na temat raka, przyczyniają się do propagowania wiedzy z zakresu diagnostyki i leczenia nowotworów.

Temat I edycji konkursu: "Diagnostyka i leczenie raka piersi - osiągnięcia i perspektywy rozwoju" dotyczy choroby, która dotyka co roku ok. 15 tys. Polek. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet w Polsce. Rocznie z jego powodu umiera w naszym kraju ok. 5000 osób. Jest obecnie pierwszą przyczyną zgonów Polek z powodów onkologicznych. Jednocześnie jest to nowotwór, którego historia, niczym w pigułce, odzwierciedla dynamiczny rozwój medycyny w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Lepsze metody diagnostyczne i nowe leki radykalnie odmieniły sytuację tej grupy chorych, a dalsze badania dają duże nadzieje na coraz skuteczniejszą walkę z rakiem piersi.

Konkurs skierowany jest do dziennikarzy wszystkich mediów (prasa, radio, telewizja, internet), zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Warunkiem udziału jest przesłanie do Biura Konkursu, do  31 grudnia 2013 r., materiału poruszającego tematykę konkursu wraz z wymaganymi w regulaminie dokumentami.

Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury, w skład którego wejdą eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pacjentów oraz dziennikarzy nie związanych z obszarem medycyny. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 lutego 2014 r., w Światowym Dniu Walki z Rakiem. Spośród uczestników konkursu, Jury wybierze zwycięzcę, który otrzyma nagrodę: 2-dniowy studyjny wyjazd do jednego z wiodących ośrodków w Wielkiej Brytanii.

Informacje na temat konkursu, formularze zgłoszeniowe oraz regulamin dostępne są poniżej oraz w Biurze Konkursu:
PRIMUM Public Relations, ul. Widok 8, 00-023 Warszawa.


DOKUMENTY DO POBRANIA:


REGULAMIN KONKURSU (49,5 KB)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - RTV (12,2 KB)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - INTERNET (12,5 KB)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - PRASA (12,7 KB)


KONTAKT:

PRIMUM PR, e-mail: konkurs@primum.pl tel. 22 690 67 50 lub
Izabela Wiśniewska: 22 690 67 39
Sylwia Jaczyńska-Kolasza: 608 016 254
Iwona Turek: 502 411 036


WSTECZ

Fundacja im. dr Macieja Hilgiera

Copyright © 2008 by Fundacja im. dr Macieja Hilgiera. Wszelkie prawa zastrzeżone.
AKTUALNOŚCI  |  O FUNDACJI  |  STATUT  |  PUBLIKACJE  |  KONTAKT  |  PARTNERZY

mp.grafix