HEMOFILIA 2019

NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCA SKAZA KRWOTOCZNA

Rezydencja Belweder Klonowa, ul. flory 2, Warszawa, 22.01.2019 r.

• 10.00 - 10.10 Sonda uliczna: Co to jest hemofilia?
  • 10.10 - 10.40 Fizjologia: jak działa układ krzepnięcia. Patologia: hemofilia A i B dr n. med. Magdalena Górska - Kosicka, Klinika Zaburzeń Hemostazy i Chorób Wewnętrznych, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
  • 10.40 - 11.10 Nowoczesne metody terapii: dorosłych i dzieci leczymy inaczej dr n. med. Ewa Stefańska - Windyga, Poradnia Zaburzeń Hemostazy Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
  • 11.10 - 11.40 Metody leczenia hemofilii u dzieci prof. dr hab. n. med. Tomasz Urasiński, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 PUM, Klinika Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej.
  • 11.40 - 12.10 Hemofilia w systemie ochrony zdrowia w Polsce i na świecieIzabela Obarska, Ekspert ochrony zdrowia
  • 12.10 - 12.40 Życie z hemofilią – aspekty psychologiczne i społeczne. Obawy otoczeniaJarosław Parol, Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię Wiceprezes Mazowieckiego Koła Terenowego

partnerzy

WSTECZ    ZOBACZ WYKŁADY    STRESZCZENIE