CHOROBY RZADKIE LEKI SIEROCE

AKADEMIA DZIENNIKARZY MEDYCZNYCH
08 maja 2014 r., Hotel Belweder, ul. Flory 2, Warszawa

• 10.00 - 10.30 Choroby rzadkie w praktyce lekarskiej
    prof. dr hab. Anna Tylki-Szymańska, Klinika Chorób Metabolicznych, "Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka",
    Klinika Dermatologii CSK MON w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie
  • 10.30 - 11.00 Zespoły mielodysplastyczne (MDS) - mało znane, a częstsze niż białaczka
    prof. dr hab. Jadwiga Dwilewicz-Trojaczek, WUM, Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych
  • 11.00 - 11.30 Terapie zastępcze. Leki generyczne i biopodobne w leczeniu chorób rzadkich. Fakty i mity.
    prof. dr hab. Piotr Fiedor, WUM, Zespół ds. Chorób Rzadkich w Ministerstwie Zdrowia
  • 11.30 - 12.00 Diagnostyka oraz postępowanie terapeutyczne u pacjentów ze stwardnieniem guzowatym.
    prof. dr hab. Danuta Perek, Klinika Onkologii , "Instytutu Pomnika-Centrum Zdrowia Dziecka"

Spotkanie miało charakter interaktywny z udziałem wszystkich prelegentów. Na koniec roku po zakończeniu cyklu podczas ostatniej tegorocznej akademii wręczymy dziennikarzom certyfikaty uczestnictwa.

WSTECZ    STRESZCZENIE    ZOBACZ WYKŁADY