CHOROBY RZADKIE LEKI SIEROCE

AKADEMIA DZIENNIKARZY MEDYCZNYCH
03 kwietnia 2014 r., Hotel Belweder, ul. Flory 2, Warszawa

• 10.00 - 10.30 Badania kliniczne w chorobach rzadkich. Dlaczego są tak ważne?
    prof. dr hab. Piotr Fiedor, WUM, Zespół ds. Chorób Rzadkich w Ministerstwie Zdrowia
  • 10.30 - 11.00 Ostra Białaczka Szpikowa (AML) - zmęczenie, którego nie wolno lekceważyć.
    dr hab. Grzegorz Władysław Basak, WUM, Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych
  • 11.00 - 11.30 Multidyscyplinarne podejście do chorób rzadkich. Choroba Cushinga - wyzwanie współczesnej endokrynologii
    dr med. Maria Stelmachowska-Banaś, Klinika Endokrynologii CMKP, Szpital Bielański
  • 11.30 - 12.00 Etyczne aspekty leczenia chorób rzadkich
    Paweł Nawara, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego

Spotkanie miało charakter interaktywny z udziałem wszystkich prelegentów. Na koniec roku po zakończeniu cyklu podczas ostatniej tegorocznej akademii wręczymy dziennikarzom certyfikaty uczestnictwa.

WSTECZ    STRESZCZENIE    ZOBACZ WYKŁADY